Czym są balustrady francuskie?

Balustrady francuskie – eleganckie wykończenie domu


Trendy w budownictwie nieustannie się zmieniają. Obecne opierają się na minimalistycznej i nowoczesnej stylistyce, uwzględniając przy tym potrzeby inwestora. Istotne jest zaaranżowanie zewnętrznej części budynku, a m.in. elewacji, wykończenia, czy także balkonów i balustrad. Warto zadbać o detale, które podkreślą charakter domu. Do nich mogą należeć balustrady francuskie. Dowiedz się o nich więcej!

 Balustrady francuskie – co to?


Balustrady francuskie to elementy zdobnicze, najczęściej montowane na ścianie elewacyjnej, które dodatkowo służą do doświetlenia wnętrz budynku. Wyposażone są w wysokie drzwi tarasowe lub portfenetry, a nie posiadają podłoża betonowego wysuniętego z lica ściany. Różnica między tradycyjnym balkonem a francuskim polega na tym, że nie można na niego wyjść. Na balustradzie francuskiej wywiesza się pranie, montuje skrzynki z kwiatami lub inne ozdobne elementy. Funkcją jest zapewnienie bezpieczeństwa korzystania z okna tarasowego, doświetlenie pomieszczeń i oczywiście dekoracja domu.


Mogłoby się wydawać, że to dość nowe rozwiązanie, a jednak nie! Balustrady francuskie powstały już w XVI wieku. Na taką dekorację budynku mogły zdecydować się niegdyś wyłącznie zamożne rodziny, dlatego powstawały w pałacach i dworach francuskich. Wyróżniały się ciekawym wzornictwem i formą. Z czasem zyskiwały na większej popularności i pojawiały się również na miejskich kamienicach.


Obecnie na rynku spotkać się można z wieloma rodzajami balustrad francuskich. Do tych popularnych należą te z nowoczesną formą i szklane, a także balustrady ze stali nierdzewnej. Co więcej, to rozwiązanie bez żadnych wad! Nie trzeba wykonywać wylewki betonowej, ocieplenia, a jej montaż jest prosty i szybki. Również cena zachęca, by skorzystać z tej opcji.


Balustrada w nowoczesnym stylu


Coraz częściej w aranżacji wykorzystywane są balustrady francuskie w nowoczesnym stylu. Tworzona jest zazwyczaj z wysokiej jakości stali nierdzewnej, dlatego doskonale sprawdza się w warunkach zewnętrznych. Jest odporna na zmiany temperatury i inne, również te niekorzystne, czynniki atmosferyczne. Stal nierdzewna doskonale komponuje się także z innymi materiałami, przez co stworzyć można dowolną aranżację – zarówno klasyczną, jak i bardziej industrialną.

 


Zapoznaj się z naszą ofertą balustrad francuskich


 

 

 

Montaż balustrad francuskich – krok po kroku

 

Warto zaznaczyć, że sam montaż jest bardzo łatwy i szybki. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka aspektów. Montując balustradę francuską należy przytwierdzić ją do warstwy ściany nośnej, aby wytrzymała nacisk osób, które będą się o nią opierać. Dobrym rozwiązaniem będzie również zamontowanie balustrady w momencie, gdy na budynku znajduje się już izolacja cieplna. Dzięki temu uniknąć można wielu zagrożeń, które w ostateczności byłyby bardzo kosztowne. Balustrady francuskie montowane są zazwyczaj za pomocą śrub i rurek.

 

 

 

 

 


Dlaczego warto wybrać balustradę francuską?


Odpowiedź jest prosta – ma same zalety! A oto kilka z nich:


1. Balustrady francuskie zapewniają bezpieczeństwo. Chronią przed wypadnięciem, co ma ogromne znaczenie w przypadku dzieci, ale nie tylko. Również dorośli mogą poczuć się bezpieczniej.

 

2. Dodatkowa ilość światła. Z pewnością tego światła jest znacznie więcej niż w przypadku tradycyjnego balkonu.

 

3. Dekoracja. To wyjątkowa ozdoba całej elewacji budynku, a także pewne uzupełnienie, którego z pewnością by brakowało przy oknie tarasowym.

 

4. Zapewnia prywatność. Balustrada francuska wykonana ze szkła lub stali nierdzewnej tworzy dodatkową barierę w oknie, dlatego można czuć się swobodnie bez obaw o podglądaczy.

 

5. Szeroki wybór modeli. Możesz stworzyć dowolną balustradą, która idealnie będzie komponować się z całym domem.

 

6. Łatwy montaż. Jak już wcześniej wspomniano – montaż jest bardzo prosty!

 

7. Dobry widok. Balustrady francuskie nie ograniczają widoczności, można nich podziwiać panoramę miasta, ale też własny ogródek.


Solidne balustrady ze stali nierdzewnej


Decydując się na balustradę francuską warto mieć na uwadze jej dopasowanie do elewacji budynku. Warto zwrócić również uwagę na rodzaj stolarki okiennej, by stworzyć spójną całość. Balustrady te świetnie będą prezentować się zarówno w przypadku nowoczesnych budynków, jak i tych klasycznych. Szeroki wybór rozwiązań, jakie daje stal nierdzewna, umożliwia stworzenie idealnej balustrady dopasowanej do potrzeb użytkowników.

 


Sprawdź naszą ofertę balustrad nierdzewnych


 

zamknij [x]
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]