Poznaj wszystkie zastosowania zabudowy całoszklanej

Chociaż szkło kojarzy nam się z jego kruchością, to jest to materiał budowlany często wykorzystywany w architekturze miejskiej, a także we wnętrzach. Jednym z jego bardziej spektakularnych i niezwykle funkcjonalnych zastosowań są zabudowy całoszklane. Zazwyczaj spotkać je można w przestrzeniach biurowych czy galeriach handlowych, ale trendy wnętrzarskie w ciągu ostatnich lat pokazały, że znajdują one swoje zastosowanie również w domach mieszkalnych. Poznaj wszystkie zastosowania zabudowy całoszklanej, a także elementy montażowe, dzięki którym konstrukcja będzie trwała i bezpieczna.Zabudowa szklana – szereg różnych zalet i zastosowań

Zabudowy całoszklane znaleźć można we wszystkich typach budynków, zarówno w tych starych, jak i nowo wybudowanych, między innymi w:

Zabudowy szklane nie tylko optycznie powiększają przestrzeń, ale także wpuszczają do wnętrza więcej naturalnego światła. Szkło hartowane, z którego są produkowane, jest wysoce odporne na uszkodzenia mechaniczne, dlatego niestraszne mu silne uderzenia, rysy czy pęknięcia. Wszystko to sprawia, że konstrukcja jest bezpieczna dla użytkowników.

Nie zapominajmy także o walorach estetycznych zabudowy całoszklanej. Szkło to jeden z uniwersalnych materiałów, dlatego sprawdza się zarówno we wnętrzach w stylu loftowym, jak i nowoczesnym. Dzięki wspomnianej przez nas wysokiej przepuszczalności światła rozwiązanie to może również przełożyć się na niższe rachunki za prąd. Kilkuwarstwowe szkło jest też dźwiękoszczelne, dlatego sprawdzi się wszędzie tam, gdzie pożądana jest cisza i prywatność.

Elementy montażowe zabudowy całoszklanej

Nieustannie powtarzamy, że kluczem do trwałości i bezpieczeństwa naszych produktów jest wybór wysokiej jakości elementów montażowych ze stali nierdzewnej, odpornych na działanie korozji. W sklepie Najdek.pl znajdziesz między innymi:

zamknij [x]