Czy całoszklane balustrady są bezpieczne?

Balustrady całoszklane świetnie sprawdzą się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz twojego domu. Konstrukcje te mają za zadanie zapewnić bezpieczeństwo domowników na balkonie, tarasie oraz na schodach. Balustrady wykonane ze szkła to rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie estetykę, uniwersalność, a także minimalizm tego tworzywa. Czy szkło balustrady może pęknąć, stwarzając zagrożenie? Tego dowiesz się z naszego artykułu.Czy całoszklane balustrady są bezpieczne?

Do produkcji balustrad całoszklanych wykorzystywane są dwa rodzaje szkła: 

Oba rodzaje szkła są bezpieczne dla użytkowników. Balustrady ze szkła są odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, takie jak: pęknięcia, czy uderzenia. Konstrukcji nie zagrażają również czynniki zewnętrzne (atmosferyczne), m.in. wilgoć i wysokie temperatury. 

Zalety balustrad całoszklanych

Szklane balustrady to doskonałe uzupełnienie wnętrz, do których chcemy wpuścić więcej światła dziennego, dlatego warto je zamontować na tarasie czy balkonie. Z kolei balustrady ze szkła umocowane do schodów optycznie powiększą niewielkie pomieszczenia o dużym zacienieniu. 

 

Uniwersalność i szeroki wybór elementów balustrad sprawia, że dopasują się one do wnętrza urządzonego zarówno w stylu loftowym, jak i glamour. Bezpieczeństwo oraz estetyka bowiem to mocne strony tych szklanych konstrukcji

W sklepie Najdek.pl zajdziesz niezbędne akcesoria do montażu balustrad szklanych, które zapewnią ci bezpieczeństwo oraz trwałość konstrukcji.

zamknij [x]