Akcesoria montażowe ze stali do bram przesuwnych

Brama wjazdowa to nieodzowny element każdej posesji prywatnej lub firmowej. To dzięki niej na naszym terenie nie znajdą się żadne niepowołane osoby. Jednym z najczęściej wybieranych rodzajów bram wjazdowych są bramy przesuwne. Ich funkcjonalność oraz estetyka opiera się między innymi na zastosowaniu wysokiej jakości akcesoriów ze stali nierdzewnej do bram. W dzisiejszym artykule krok po kroku przeprowadzimy Cię przez etapy montażu bramy wjazdowej, a także podpowiemy, co będzie ci potrzebne, aby cały proces przebiegł sprawnie.Co to jest brama przesuwna?

Bramę przesuwną stosuje się na terenie, gdzie szerokość wjazdu jest wystarczająca, by objęło go jedno skrzydło. Mechanizm polega na tym, że skrzydło przesuwa się wzdłuż ogrodzenia, zatrzymując się na ogranicznikach. Jeden ze stalowych słupków utrzymuje bramę w pionie, a drugi zapobiega wysunięciu jej z prowadnic.

Na rynku dostępne są dwa rodzaje bram przesuwnych: bramy szynowe i bramy samonośne bez napędu oraz wyposażone w automatyczny mechanizm.

Zanim zamontujesz bramę

Przed montażem bramy należy przygotować grunt. Wykop dołki pod fundamenty, a kiedy beton już stężeje – zamontuj kotwy chemiczne i wypoziomuj fundamenty.

Akcesoria montażowe ze stali do bram przesuwnych

Montaż bramy najlepiej jest zacząć od napędu, ponieważ przewody przeprowadza się pod gruntem. Następnie montujemy słup na kotwach chemicznych i dokładnie go dokręcamy. Podobnie robimy z wózkiem do bramy, przytwierdzając go na kotwach do fundamentu. Kolejno umieszczamy słup końcowy na kotwach zamocowanych w fundamencie tak, aby wózki znajdowały się w jednej linii.

Na koniec przechodzimy do zainstalowania skrzydła. Rolkę podporową bez zaślepki montujemy na kotwach przymocowanych do podstawy prowadnicy, a skrzydło nanosimy na wózki. Jeżeli brama bez problemu przesuwa się w jedną i drugą stronę – brama przesuwna powinna działać prawidłowo.

zamknij [x]