Dlaczego warto postawić na poręcze ścienne

Odpowiednio zamontowane poręcze ścienne w znacznym stopniu ułatwiają poruszanie się wszystkim osobom starszym, czasowo niesprawnym ruchowo lub niepełnosprawnym. Znaleźć je można najczęściej we wspólnych częściach budynków mieszkalnych i lokalach użyteczności publicznej, ale często montowane są także nad domowymi schodami. Co je wyróżnia i dlaczego warto na nie postawić?

 Do czego służą poręczne ścienne?

Problemy z poruszaniem się towarzyszą nie tylko osobom starszym czy niepełnosprawnym. Dotykają one również osób w trakcie rekonwalescencji po operacji lub zabiegu, ciężarnych czy kontuzjowanych. Poręcze ścienne służą każdemu, gdyż pomagają zachować równowagę podczas poruszania się po schodach, uniknąć upadku czy zmęczenia po wejściu na czwarte piętro. Stanowią dodatkowe zabezpieczenie i zmniejszają ryzyko niebezpiecznych wypadków na schodach. Z tego powodu znajdują one swoje zastosowanie w każdym budynku, w którym są schody. Dodatkowo poręcze ścienne spotkać można także w publicznych i domowych łazienkach lub pod prysznicami, gdzie pomóc mają podczas bezpiecznego wstawania lub siadania. 

Jak wygląda montaż gotowych poręczy ściennych?

Zarówno podczas wyboru poręczy ściennych, jak i w trakcie ich montażu należy w pierwszej kolejności zadbać o bezpieczeństwo. Z tego powodu warto postawić na elementy pochodzące od cenionych w branży producentów. Nie mniej istotny jest także ich prawidłowy montaż. Ten należy dopasować do rodzaju poręczy, jednak niezależnie od tego trzeba trzymać się podstawowych zasad. Montując poręcze ścienne należy stosować śruby mocujące o zalecanej przez producenta grubości i długości, a także specjalistyczne, mocne kleje. Warto również zaznaczyć, że w trakcie montażu poręcze te powinny być w odpowiedni sposób rozmieszczone po pomieszczeniu. Dzięki temu będą one nie tylko bezpieczne, ale również w pełni funkcjonalne, co zostanie docenione przez wszystkich użytkowników. 

 

zamknij [x]
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]