Najczęstsze zastosowania balustrad ze stali nierdzewnej

Balustrady ze stali nierdzewnej znajdują swoje zastosowanie zarówno w budownictwie mieszkalnym, jak i użytkowym, a to wszystko za sprawą ich estetycznego wyglądu i wytrzymałości. Mogą stanowić zarówno zabezpieczenie tarasów i balkonów, jak i schodów, dachów czy antresol. Poznaj najczęstsze zastosowania balustrad ze stali nierdzewnej. Dlaczego warto zainwestować w balustrady ze stali nierdzewnej?

Balustrady ze stali nierdzewnej są stosowane w wielu miejscach, gdzie wymagana jest estetyka, trwałość i odporność na korozję. Wpasowują się idealnie zarówno w klasyczne, jak i nowoczesne wnętrza, a materiał, z którego są wykonane sprawia, że wytrzymają one wiele lat i zapewnią duży stopień bezpieczeństwa.

Budynki mieszkalne

Tego typu balustrady spotkać można w budownictwie wielorodzinnym, jednak są one również popularnym wyborem dla schodów, balkonów i tarasów w domach jednorodzinnych i apartamentach. Ich wytrzymałość sprawia, że świetnie sprawdzą się zarówno wewnątrz, jak i również na zewnątrz budynków mieszkalnych.

Budynki użyteczności publicznej

W budynkach użyteczności publicznej, takich jak biura, sklepy, szkoły, biblioteki, muzea i wiele innych, balustrady ze stali nierdzewnej są często stosowane wewnętrznie i zewnętrznie. Wytrzymują eksploatację, dzięki czemu są spotykane również w hotelach, restauracjach i centrach handlowych, gdzie estetyka oraz trwałość są ważne dla wizerunku firmy. Tworzą one również instalacje zewnętrzne, znajdują się obok schodów, tarasów czy balkonów. 

Budynki przemysłowe

W zakładach produkcyjnych niezwykle ważne jest bezpieczeństwo i ochrona, dlatego i tutaj często spotkać możemy balustrady ze stali nierdzewnej. Magazyny czy fabryki to miejsca, gdzie panują trudne warunki, z którymi stal nierdzewna poradzi sobie bez problemu.

Obiekty sportowe

Trudno wyobrazić sobie baseny czy korty tenisowe bez zabezpieczenia w postaci balustrad ze stali nierdzewnej. Mimo częstego kontaktu z wodą nie będą one rdzewieć ani nie zniszczą się. Zapewniają także estetyczny wygląd i bezpieczeństwo.

zamknij [x]