Gotowe systemy balustrad czy samodzielne konstrukcje ze złączy rurowych?

Decydując się na montaż balustrad nierdzewnych stajemy przed wyborem między gotowymi systemami balustrad a samodzielnym konstruowaniem balustrad ze złączy rurowych. Ostatecznie wpływ na decyzję ma wiele czynników, takich jak nasz budżet, umiejętności techniczne czy wymagania, jakim będzie miała sprostać konstrukcja.  Zarówno gotowe systemy, jak i balustrady zbudowane na bazie złączy rurowych, mają swoje zalety i wady. W naszym artykule przedstawiamy mocne i słabsze strony obu rozwiązań, aby pomóc Ci podjąć decyzję.Gotowe balustrady ze stali nierdzewnej

Większość osób decyduje się na takie rozwiązanie ze względu na łatwy montaż, a także różnorodność modeli do wyboru, co pozwala je dopasować do stylu budynku. Osoby, które nie miały do tej pory doświadczenia w pracach remontowo-budowlanych również samodzielnie poradzą sobie z montażem takiej balustrady.

Gotowe systemy balustrad mogą być jednak droższe od samodzielnych konstrukcji, zwłaszcza jeżeli wybierzemy wysokiej jakości stal nierdzewną z wypełnieniem szklanym o skomplikowanych wzorach. Jednakże największym minusem tego rozwiązania jest to, że systemy są produkowane w standardowych rozmiarach, dlatego może się okazać, że nie będą pasowały do naszego projektu.

Konstrukcje ze złączy rurowych

Balustrady wykonane ze złączy rurowych są bardziej elastyczne ze względu na możliwość dostosowania ich do własnych potrzeb. Możemy wybrać zarówno wymiary jak i kształt balustrady, dzięki czemu zyskujemy efekt unikalnej, estetycznej konstrukcji.

Niestety, montaż balustrady wymaga minimalnej wiedzy i doświadczenia. Nieprawidłowo zainstalowana balustrada może zagrażać użytkownikom balustrady, a finalny efekt może odbiegać od tego oczekiwanego. Należy także wspomnieć o tym, że samodzielny montaż jest również czasochłonny, zwłaszcza gdy nie mamy wprawy. 

Które rozwiązanie wybrać?

Balustrady nierdzewne to nie tylko estetyczne wykończenie schodów, balkonu czy tarasu. Przede wszystkim ma być to konstrukcja, która zapewni bezpieczeństwo osobom, które z nich korzystają. Z tego powodu warto powierzyć montaż profesjonalnej firmie, która zrobi to w sposób fachowy niezależnie od tego, czy wybierzesz gotową balustradę, czy zdecydujesz się na samodzielne skomponowanie konstrukcji.

zamknij [x]