Mocowanie poręczy ściennej ze stali nierdzewnej

Poręcz ze stali nierdzewnej służy jako zabezpieczenie schodów oraz powierzchni pionowych i poziomych. Bardzo istotnym elementem jest prawidłowe mocowanie poręczy stalowej, tak by mogła nie tylko spełniać swoje funkcje, ale również była trwała przez wiele lat. To, jaki sposób montażu poręczy wybierzesz zależy przede wszystkim od rodzaju powierzchni, do której będzie przymocowana.

 



Poręcz czy balustrada?

Jeśli chcemy odróżnić te dwa elementy, warto zapamiętać, że poręcz jest po prostu zwieńczeniem balustrady. Jednak poręcz może być stosowana bez balustrady, przede wszystkim podczas montażu bezpośredniego do ściany.

Balustrada może być również samodzielnym elementem bez poręczy. O obowiązku montażu balustrady i poręczy mówi Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia w sprawie warunków technicznych.

Poręcze ze stali nierdzewnej

Najbardziej popularne na rynku są gotowe poręcze ścienne ze stali ze względu na swoją funkcjonalność. Można je zamontować zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz. Poręcze metalowe doskonale sprawdzają się w nowoczesnych aranżacjach, dlatego można je również traktować jako element dekoracyjny przestrzeni. Poręcze wykonane ze stali nierdzewnej są rozwiązaniem ekonomicznym i przede wszystkim trwałym, który posłuży przez lata.

Montaż poręczy stalowej

Poręcz ze stali nierdzewnej to zazwyczaj rura o dostosowanej długości do balustrady lub schodów. Średnica tej rury nie powinna przekraczać 7 cm, aby zapewnić odpowiednie wsparcie dłoni. Okrągły przekrój poręczy jest także wygody w chwytaniu, a także bardzo łatwy w czyszczeniu.

Poręcz powinna być przymocowana około 5 cm od ściany. Z kolei jeśli to poręcz do zakończenia balustrady niezbędne jest zastosowanie akcesoriów, które będą zabezpieczać przed zsuwaniem się po niej.

Zastosowana rura stalowa jako poręcz ze względu na brak wypełnienia jest łatwa w połączeniu z innymi elementami mocującymi. Ważne jest jednak, aby poświęcić czas i starannie przytwierdzić poręcz. Zazwyczaj potrzebne będą do tego śruby z kołkami rozporowymi lub kotwy.

 


Sprawdź ofertę gotowych poręczy ściennych


 

zamknij [x]