Wskazówki, jak utrzymać balustradę w dobrym stanie

W dzisiejszych czasach zanieczyszczenie powietrza stało się poważnym problemem w wielu miastach w Polsce. Smog oraz sadza nie tylko wpływają negatywnie na zdrowie ludzi, ale także mogą spowodować uszkodzenia różnych powierzchni, w tym balustrad. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak skutecznie chronić balustradę przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi. W poniższym artykule omówimy kilka sposobów, które mogą pomóc w utrzymaniu balustrady w doskonałym stanie, nawet w warunkach zanieczyszczonego powietrza.Regularne czyszczenie i konserwacja balustrady ze stali

Pierwszym krokiem w ochronie balustrady nierdzewnej przed smogiem i sadzą jest regularne czyszczenie i konserwacja.

Zanieczyszczenia powietrza mogą osiadać na powierzchniach i tworzyć warstwę brudu, która może być trudna do usunięcia. Chemiczne związki obecne w sadzy mogą powodować przebarwienia i uszkodzenia.

Regularne stosowanie środków konserwujących pomoże zabezpieczyć powierzchnię przed szkodliwymi substancjami i utrzymać ją w dobrym stanie. Na rynku można znaleźć wiele produktów, które zapewniają zabezpieczającą powłokę, chroniącą również przed szkodliwymi kwasami.
 
Jednakże, aby uniknąć tego problemu, wystarczy nawet systematycznie czyścić balustradę wilgotną szmatką (zwłaszcza w okresie jesieni oraz zimy). To zdecydowanie bardziej ekonomiczne rozwiązanie niż zakup i stosowanie specjalistycznych środków czy lakierowanie.

Stal nierdzewna AISI 304 i 316

Balustrad ze stali nierdzewnej najczęściej wykonuje się ze stali AISI 304. Wykazuje ona odporność na działanie zwykłych osadów i zabrudzeń, jednak chlorki, a także przemysłowe rozpuszczalniki zawarte w sadzy mogą doprowadzić do korozji wżerowej i szczelinowej. 

Droższym gatunkiem jest stal nierdzewna AIDI 316. Została ona wzbogacona o molibden, który doskonale chroni stal przed szkodliwymi kwasami oraz innymi substancjami zawartymi w smogu. Taka balustrada ze stali nierdzewnej - choć droższa - posłuży nam przez wiele lat.

zamknij [x]
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]