Zastosowanie oraz modele rozet maskujących

Stalowe balustrady to elementy pełniące nie tylko funkcję zabezpieczającą, ale jest to również istotny element wykończenia wnętrz budynków mieszkalnych oraz użytkowych. Z tego powodu przy ich montażu warto wyposażyć się w rozety maskujące, dzięki którym całość będzie wyglądała estetycznie. Poznaj ich zastosowanie oraz dostępne modele.

 Czym są rozety maskujące?

Te niewielkie, metalowe części stanowią istotny element montażu stalowych balustrad. W trakcie montażu balustrad wykorzystywane są liczne śruby, które nie wyglądają zbyt estetycznie i nie wpasowują się w eleganckie wnętrza klasycznych czy nowoczesnych pomieszczeń. Zadaniem rozet jest ukrycie elementów montażowych, takich jak śruby czy gwinty. Poza funkcją zabezpieczającą warto wspomnieć o ich wpływie na estetykę wykonania montażu. Rozety maskujące na rury pomagają wykończyć konstrukcję balustrady, są estetyczne oraz wytrzymałe, dzięki czemu będą mogły cieszyć oko przez wiele lat. 

Jak dobrać rozety maskujące do stalowych balustrad? 

Na rynku znaleźć można szeroki wybór różnego rodzaju rozet maskujących. Najlepszy efekt uzyskać można jednak po ich dopasowaniu nie tylko do wystroju wnętrza, ale również konkretnej balustrady. Rozeta maskująca powinna być dopasowana do niej nie tylko pod względem koloru, ale również materiału, z którego została wykonana, a także kształtu czy wykończenia. Wśród bogatej oferty rozet maskujących do stalowych balustrad na naszej stronie znaleźć można między innymi te o podstawie:

 

Wśród nich dostępne są modele o różnych wykończeniach, które bez problemu dopasujesz do aranżacji konkretnego wnętrza. Ponadto rozety kupić można o różnych wymiarach zewnętrznych i z dopasowaniem do wymiaru profilu słupka niezależnie, czy ma on kształt kwadratu, czy okręgu. Tak szeroki wybór sprawia, że każdy bez problemu znajdzie model dostosowany do swoich indywidualnych preferencji i konkretnej balustrady.

zamknij [x]
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]