W jaki sposób zamontować poręcz nierdzewną?

Poręcze ze stali nierdzewnej od lat cieszą się coraz większym zaufaniem wśród projektantów, architektów oraz właścicieli domów. Ich estetyczny wygląd, wszechstronne zastosowanie oraz wytrzymałość sprawiają, że stanowią doskonały wybór nie tylko do wnętrz, ale także do zabezpieczenia tarasów, balkonów czy schodów. W poniższym artykule skupimy się na różnych metodach montażu poręczy ze stali nierdzewnej.Montaż na ścianie

Jednym z najczęściej wybieranych sposobów montażu poręczy ze stali nierdzewnej jest mocowanie ich bezpośrednio do ściany. Ta metoda jest stosunkowo prosta i sprawdza się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Istnieje kilka technik montażu:

Montaż na słupkach

Poręcze ze stali nierdzewnej można umieścić na słupkach wykonanych z tego samego materiału. Ta metoda montażu sprawdzi się zwłaszcza w ogrodach, na tarasach, balkonach, a także przy wejściach do budynków. Słupki stanowią wsparcie konstrukcji jednocześnie nadając jej eleganckiego wyglądu.

Montaż podłożny

Technika montażu podłożnego polega na przytwierdzeniu poręczy do podłogi, bez naruszania ściany. Tego rodzaju montaż stosuje się w halach przemysłowych, magazynach czy galeriach handlowych. Wybierając metodę montażu poręczy nierdzewnych warto uwzględnić specyfikę danego miejsca.

Jeżeli potrzebujesz pomocy, zaufaj specjalistom z zespołu Najdek, którzy pomogą dobrać metodę montażu, która zapewni bezpieczeństwo domownikom przez wiele lat.

zamknij [x]