Montaż balustrady nierdzewnej zgodnie z Prawem Budowlanym

Odpowiednia wysokość balustrad lub rozmieszczenie elementów, które składają się na wypełnienie balustrady nierdzewnej — wszystkie wymiary są określone w Prawie Budowlanym, którego należy przestrzegać, aby zapewnić bezpieczeństwo.

 Zasady dotyczące balustrad nierdzewnych

Balustrada zewnętrzna lub wewnętrzna odpowiada za bezpieczeństwo — dzięki niej zapewniamy komfortowe użytkowanie wszystkim domownikom. Aby spełnić określone normy montażu balustrad, należy zwrócić uwagę na kilka punktów:

 

1. Balustrady montowane w budynku, w którym będą zbiorowo przebywać dzieci bez stałego nadzoru, powinny posiadać konstrukcję, która umożliwia wspinanie się lub zsuwanie z poręczy ze względu na zapewnienie bezpieczeństwa.

 

2. Poręcz przy pochylniach i schodach zewnętrznych musi być przedłużona o 0,3 m przed rozpoczęciem schodów i za końcem.

 

3. Balustrady nierdzewne stosowanie dla ruchu osób niepełnosprawnych muszą zawierać obustronne poręcze, które będą umieszczone na wysokości 0,9 m i 0,75 m od płaszczyzny ruchu.

 

4. Otwory, wysokość oraz prześwity mają określone normy:

5. Balustrady powinny być umieszczone wszędzie tam, gdzie trzeba pokonać schody wewnętrzne lub zewnętrzne przekraczające 0,5 m.

6. Obniżenie pionowej części balustrady jest możliwe jedynie do 0,7 m, pod warunkiem, że jej górna część zostanie uzupełniona o szerokość, która razem z częścią pionową będzie wynosiła co najmniej 1,2 m.

zamknij [x]