Rodzaje balustrad balkonowych

Balustrada na balkonie czy tarasie pełni funkcję ochronną, zabezpieczając użytkowników przed upadkiem. Wybierając balustradę balkonową należy zwrócić więc uwagę na jakość jej wykonania, a więc i rodzaj materiału. Nie zapominajmy także o kwestiach estetycznych, ponieważ balkon czy taras może stanowić element dekoracyjny w każdym domu, czy mieszkaniu, jeżeli dobierzemy do niego odpowiednio pasującą balustradę. Z jakich elementów składa się balustrada balkonowa?

Balustrada składa się z takich elementów, jak poręcze, słupki, wypełnienie. Słupki stanowią konstrukcję balustrady, a wypełnienie może być wykonane z rozmaitych materiałów.

Nowoczesna balustrada balkonowa – co jest istotne?

Wybierając balustradę na balkon bądź taras należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych kwestii, takich jak:

Warto wybrać wysokiej jakości balustradę, która nie straci na wyglądzie, mimo upływu czasu, a także zmieniających się warunków atmosferycznych. Balustrada musi być także proporcjonalna do wymiarów budynku oraz dopasowana do jego elewacji. 


Rodzaje balustrad balkonowych

Balustrady dzieli się ze względu na materiał, jaki jest wykorzystywany do wypełnienia. Może to być szkło, drewno, stal lub aluminium.

Balustrady szklane mają wypełnienie ze szkła hartowanego lub laminowanego. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie potrzebujemy wpuścić więcej światła bądź optycznie powiększyć powierzchnię balkonu czy tarasu. Balustrady całoszklane to efektowne rozwiązanie dla nowoczesnych obiektów, takich jak domy, czy biurowce. Elementy montażowe balustrady szklanej zazwyczaj są wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej. 

Balustrady łączone z drewnem to estetyczna propozycja dla tych, którzy chcą optycznie ocieplić elewację oraz nie widzą problemu w systematycznej konserwacji drewna w celu zachowania jego nienagannego wyglądu. Zazwyczaj drewno stanowi wykończenie balustrady ze stali nierdzewnej. 

Gotowe balustrady nierdzewne z wypełnieniem poziomym to gwarancja trwałości oraz starannego wykończenia. Wysokiej jakości stal nierdzewna jest odporna na działanie korozji oraz niekorzystnych warunków pogodowych. Mamy także do wyboru różne warianty wykończenia (połyskujące, matowe bądź satynowe). 

Sklep internetowy Najdek.pl to miejsce, w którym znajdziesz wszystkie powyższe rodzaje balustrad wraz z odpowiednimi elementami montażowymi. Oferujemy także fachowe doradztwo oraz montaż balustrad nierdzewnych. Zachęcamy do kontaktu w celu omówienia szczegółów współpracy.

zamknij [x]
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]