Poręcze z drewna dębowego

Poręcze są elementem wykończeniowym balustrad. Drewno jest materiałem, który ociepli każde wnętrze. Wpasuje się w każdy styl domu. Czy jest to styl skandynawski, loftowy lub rustykalny, na pewno wpasuje się idealnie! W niektórych nowoczesnych wnętrzach balustrady są pomijane. Wygląda to wtedy bardzo oryginalnie i nowocześnie. Jednak jeżeli chcesz, aby poruszanie się po schodach było bezpieczne, nie rezygnuj z poręczy!

 

                      Zalety

Jedną z zalet drewnianych poręczy jest ich naturalny wygląd, idealnie dopasowujący się do balustrad nierdzewnych. Klasyczne drewno zawsze jest w modzie. Ten naturalny materiał zachwyca od wieków, a swoje zastosowanie znajduje w wielu wnętrzach. Surowa i prosta konstrukcja sprawdzi się w stylu rustykalnym, a także podkreśli charakter nowoczesnego loftu. Drewniana poręcz podkreśli ciepło waszego rodzinnego domu.

 

Poręcze a bezpieczeństwo

Pamiętajmy, że poręcze lub balustrady nierdzewne pełnią funkcję nie tylko ozdobną, ale również i dbają o bezpieczne poruszanie się po schodach. Mieszkając z osobami starszymi, mając dzieci lub nawet dla własnego bezpieczeństwa, potknięcie na schodach może zdarzyć się każdemu, warto do schodów zamontować balustradę oraz poręcz.

Poręcz chroni przed upadkiem, ale również i ułatwi wspinaczkę po schodach. Dzieci pokonując drogę do góry na swoich niepewnych nóżkach, potrzebują czegoś, czego mogłyby się chwycić. Natomiast osoby starsze szybko się męczą, dlatego poręcz pomogłaby w oparciu się i chwilowym odpoczynku. 


Drewno dębowe — charakterystyka

Niezawodnie prym w materiale wykorzystywanym do produkcji poręczy drewnianych jest między innymi dąb. Drewno dębowe przez niektórych nazywane jest nawet materiałem królewskim, ponieważ z każdym rokiem nabiera głębi koloru i szlachetności. Uchodzi za twardy i wytrzymały materiał. Dlatego, jeżeli będziemy dbać o poręcze drewniane, mogą nam posłużyć przez wiele lat! Korzyścią w drewnie dębowym jest również jego ciężar i odporność na wszelkie odkształcenia.

 

Cena a jakość

Pamiętajmy, że drewno dębowe nie należy do najtańszych. Jednak jest to inwestycja na lata. Wybierając poręcze dębowe, pamiętajmy, że cena jest na pewno adekwatna do jakości.

 

Sklep najdek.pl oferuje…

Jeżeli szukasz wysokiej jakości poręczy drewnianych, trafiłeś pod prawidłowy adres! W naszej ofercie znajdziesz poręcze drewniane okrągłe lub kwadratowe. Są to elementy w stanie surowym, więc są gotowe do olejowania, barwienia czy lakierowania. Po wykończeniu poręczy możemy cieszyć się idealnie gładkim wykończeniem. Posiadamy również akcesoria montażowe, które pomogą ci trwale połączyć drewnianą poręcz z metalowymi elementami konstrukcji.

zamknij [x]