Solidne poręcze ze stali nierdzewnej

Poręcze ścienne – jak wybrać solidne zabezpieczenie schodów?


Rolą poręczy ściennych jest przede wszystkim pomoc podczas użytkowania schodów. Ułatwiają wejście i zejście, a także zabezpieczają przed upadkiem. Pełnią także często funkcję ozdobną i są elementem wykończenia schodów. Stanowią bardzo estetyczne rozwiązanie i przede wszystkim zapewniają bezpieczeństwo podczas użytkowania schodów. Dowiedz się, jakie poręcze warto wybrać.

 Wybór poręczy ściennych


Podczas wykonania poręczy ściennych stosuje się wytrzymałe materiały, które zapewnią odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Często są to metale, które odznaczają się doskonałą odpornością na zarysowania lub inne uszkodzenia. Co więcej, ich faktura nie powinna zostawiać smug, ani odcisków, a także być wygodna dla użytkowników.


Najczęściej wybieranym materiałem jest stal nierdzewna. Dodatkowo może być ona łączona z elementami drewna, co niesamowicie wpływa na design wykonanych poręczy. Różnorodność zastosowań stali nierdzewnej daje duże możliwości aranżacyjne. Stosowane są zazwyczaj okrągłe poręcze lub te z profili.


Poręcze ścienne stosowane są w budynkach użyteczności publicznej, ale nie tylko! Sprawdzą się także w pomieszczeniach, domach i wszędzie tam, gdzie niezbędne będzie wsparcie podczas wchodzenia lub schodzenia ze schodów. Głównym zadaniem poręczy ściennych jest zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa dla użytkowników.

 


Zajrzyj na naszą stronę internetową i znajdź tam poręcze ze stali nierdzewnejGotowe poręcze ze stali nierdzewnej


Na balkonach, tarasach lub schodach doskonale sprawdzą się poręcze wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Materiał ten umożliwia użytkowanie poręczy także na zewnątrz. Tworzone ze stali poręcze są wytrzymałe, odporne na korozję i działanie warunków atmosferycznych, a także bardzo estetyczne. Zapewniają maksymalne bezpieczeństwo podczas ich użytkowania. Poręcze ze stali idealnie pasują we wnętrzach o nowoczesnym designie. To także doskonałe rozwiązanie w przypadku mniejszych przestrzeni, bo nie będą ich przytłaczać. Poręcze ze stali można także efektownie łączyć ze szkłem bądź drewnem.

 

Montaż poręczy ściennych


Wybór i zakup poręczy ściennych to dopiero początek! Wiele zależy także od jej montażu. Warto postawić na gotowe elementy, które zawierają wszystkie, niezbędne części do stworzenia solidnych poręczy. W ramach zestawu do montażu znajdują się między innymi: rury, zaślepki soczewki, wsporniki poręczy mocowane na trzy śruby, wkręty oraz śruby nierdzewne. Wszystko to zapewni łatwy i szybki montaż całej poręczy ściennej. Montaż poręczy powinien być wykonany w odpowiedniej kolejności. Pierwszym etapem prac jest zaznaczenie miejsc, gdzie mają znajdować się uchwyty. Oznacza się także miejsca, gdzie zastosowane będą wkręty. Następnym krokiem jest zrobienie otworów w ścianie. Po założeniu uchwytów należy zamontować poręcze. Każdy model wymaga jednak indywidualnej metody zamocowania.


 

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru poręczy?

 

Poręcz powinna być wygodna w użytkowaniu. Dlatego stosowanie wysokiej jakości materiałów ma tutaj znaczenie. Stal nierdzewna jest przyjemna w dotyku, a także łatwa w czyszczeniu. Zazwyczaj wystarczy jedynie ją wypolerować lub umyć wodą z płynem. Dzięki temu będzie się doskonale prezentować i spełniać swoje funkcje przez wiele lat.


Istotne jest także, aby poręcz była dobrze zamontowana do balustrady bądź bezpośrednio do ściany. W tym drugim rozwiązaniu pod uwagę należy wziąć odległość poręczy. Nie powinna znajdować się zbyt blisko – warto oddalić ją na około 5 cm. Natomiast średnica powinna wynosić 7 cm – zapewni to pełną funkcjonalność.


Najbardziej wygodną opcją są poręcze o okrągłym przekroju. Te modele są bardzo stabilne, ale można także bez problemu oprzeć się o nie podczas wchodzenia i schodzenia ze schodów. Wybór poręczy powinien być dopasowany do wszystkich jej użytkowników, a przede wszystkim należy pomyśleć o osobach starszych oraz dzieciach.

 


Sprawdź nasze gotowe poręcze ścienne


 

zamknij [x]