Rodzaje słupków do balustrady

Bezpieczeństwo balustrady zależy od wytrzymałości wszystkich jej elementów. Równie ważną funkcję co poręcze, mają również słupki, które stanowią jej podstawę i łączą wszystkie elementy balustrady z podłożem, do którego jest ona przytwierdzona. Dowiedz się, jak dobrać najlepsze słupki do balustrady oraz dlaczego wybór ten jest tak ważny. Słupek do balustrady i jego funkcja

Każda konstrukcja, niezależnie od jej zastosowania i budowy, musi mieć solidne mocowanie, które sprawia, że jest ona bezpieczna dla wszystkich użytkowników. Tak samo wygląda sytuacja w przypadku konstrukcji balustrad wewnętrznych i zewnętrznych. W tym przypadku funkcję tą pełnią słupki, których podstawową funkcją jest spajanie balustrad. Stanowią one również podstawę do wszystkich pozostałych jej elementów, takich jak poręcze czy poprzeczne rurki. Słupki do balustrad wykorzystywane są przy tworzeniu konstrukcji klatek schodowych, barierek przy schodach, podjazdów, antresoli, balkonów czy klatek schodowych. Ich podstawową funkcją jest zabezpieczenie korzystania z miejsc, w których nietrudno o wywrotkę. 

Rodzaje słupków do balustrady

Jednymi z najpopularniejszych rodzajów słupków do balustrady są te wykonane ze stali nierdzewnej. Doceniane są nie tylko za swój estetyczny wygląd, ale przede wszystkim wysoką odporność na korozję, dzięki czemu umieszczone nawet w miejscu o niesprzyjających warunkach atmosferycznych nie pokrywają się charakterystycznym, rudym nalotem. W naszym sklepie znaleźć można bogaty wybór słupków wykonanych z wyjątkową precyzją z wykorzystaniem najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu ich nabywcy zyskują pewność, że posłużą one przez wiele lat. Elementy te dostępne są w dwóch typach wykończeń, w zależności od preferencji zdecydować można się na model szlifowany lub polerowany. Proponujemy świecące, satynowe i matowe wykończenia, zarówno te w kolorze chromowym, jak i czarnym, w połączeniu z drewnem i wiele, wiele więcej. 

zamknij [x]