Czy warto wybrać szklane balustrady?

Balustrady szklane można wykorzystać wewnątrz budynków, jak również na zewnątrz. Służą do zabezpieczenia balkonu, tarasu czy schodów, a także są efektowną dekoracją, która wpasuje się do każdego wnętrza lub przestrzeni. Szklane balustrady nadają lekkości i elegancji.

 Czy warto wybrać szklane balustrady?

Szkło zazwyczaj kojarzy nam się z kruchością oraz słabą wytrzymałością. Dlatego wiele osób zastanawia się, czy wybór szklanych balustrad to bezpieczne i trwałe rozwiązanie? Szkło hartowane wykorzystane do balustrad szklanych jest bezpieczne dla użytkownika.

Dlatego nie ma przeciwwskazań, aby taką balustradę zastosować, kiedy w domu mieszkają małe dzieci, osoby starsze czy niepełnosprawne. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości, zapewniamy, że szklane balustrady są odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, a w przypadku rozbicia, kawałki szkła hartowanego po rozdrobnieniu nie są ostre, w porównaniu do szkła zwykłego.

Zalety balustrad szklanych 

Balustrady szklane posiadają wiele zalet, które mogą ostatecznie zadecydować o ich zakupie. Przede wszystkim, jak zostało już wyżej wspomniane, mimo uprzedzeń, jest to bezpieczna opcja zabezpieczająca schody czy tarasy. Oprócz tego balustrady szklane charakteryzują się estetycznym wyglądem, który nadaje lekkości i tworzy spójną całość z innymi elementami. Świetnie sprawdzi się w niewielkich wnętrza, ponieważ optycznie nie zmniejszy jego wielkości.

Zastosowanie szklanej balustrady na balkonie czy tarasie sprawi, że więcej dziennego światła dotrze do pomieszczeń. Tego typu balustrady są uniwersalnym rozwiązaniem ze względu na możliwość zastosowania ich na zewnątrz, jak również wewnątrz budynku. Szkło świetnie współgra z ogrodową aranżacją oraz elewacją budynków. Tworzy świetną kompozycję z drewnem, stalą oraz kamieniem.

 

 

zamknij [x]