Jakie szkło wybrać do balustrad nierdzewnych?

Szkło do balustrad nierdzewnych pełni funkcję zabezpieczającą. Wybierając szkło wypełniające do balustrad, należy sugerować się ich rodzajem. Musi ono być przede wszystkim odporne na uszkodzenia mechaniczne i wytrzymałe, tak aby mogło zapewnić w stu procentach bezpieczeństwo domownikom.

 

 

 

 Rodzaje szkła do balustrad nierdzewnych

Szklane wypełnienie balustrad powinno być wykonane ze szkła o najwyższej jakości, aby było odporne na uderzenia. Szkło powinno tłuc się na drobne, nieostre kawałki:

 

  • Szkło hartowane: jest to popularne rozwiązanie stosowane jako wypełnienie balustrad. W procesie produkcji ogrzewane jest do temperatury 600 stopni Celsjusza, a następnie schładzane zimnym powietrzem. Dzięki temu tego typu szkło nie rozbija się na małe, ostre kawałki. Posiada właściwości takie jak odporność na uszkodzenia mechaniczne — zapewnia to bezpieczeństwo użytkowania. Szkło hartowane sprawdzi się na niższych wysokościach, jako zabudowa ogrodów lub tarasów.
  • Szkło laminowane: zbudowane jest z dwóch szyb sklejonych ze sobą specjalną folią. Dlatego szkło laminowane jest nazywane również szkłem klejonym. Dzięki jego właściwościom praca włamywacza jest utrudniona. Szkło laminowane uznane jest za najbardziej bezpieczne szkło na rynku. Dzięki połączeniu dwóch laminowanych formatek za pomocą folii PVB, której zadaniem jest utrzymanie tych elementów w trakcie rozbicia.

Najlepsze szkło do balustrad nierdzewnych

Szkło hartowane i laminowane (klejone) spełnia najwyższe standardy dotyczące bezpieczeństwa. Szkło tego typu może być stosowane wewnątrz budynków, jak również na zewnątrz. W naszym sklepie Najdek.pl zajdziesz również akcesoria montażowe do balustrad szklanych, które pozwolą na bezpieczny montaż i bezproblemowe dopasowanie do potrzeb użytkownika. Szkło hartowane i laminowane jako wypełnienie balustrad szklanych doskonale sprawdzi się nie tylko, ze względu na zapewnienie bezpieczeństwa, ale również da gwarancję niepowtarzalnego wyglądu estetycznego. 

zamknij [x]
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]