Akcesoria do zabudowy całoszklanej

Szklane ściany to eleganckie i nowoczesne formy, chętnie wykorzystywane w architekturze wnętrz. Dzięki swojej przejrzystości doskonale dopasujowują się zarówno do klasycznie zaaranżowanych wnętrz, ale także harmonijnie korespondują z mieszkaniem urządzonym w stylu vintage czy loftowym. Zabudowy całoszklane bowiem, to już nie tylko standard w pomieszczeniach biurowych – projektanci wnętrz stawiają na to rozwiązanie w domach i mieszkaniach.

 



Uniwersalne rozwiązanie 

Zabudowa szklana najczęściej jest produkowana z transparentnego hartowanego szkła, dlatego już na stałe wpisała się w przestrzeń nowoczesnych biurowców. Projektanci umieszczają je w strefach relaksu lub wyznaczają pomieszczenia, w których pracownik ma możliwość komfortowej pracy, dzięki dźwiękoszczelnym właściwościom zabudowy. Poza walorami estetycznymi, szklane zabudowy są odprone na uszkodzenia mechaniczne, a także łatwe do utrzymania w czystości. Dzięki odpowiednim wzmocnieniom konstrukcja charakteryzuje się odpornością na uderzenia, rysy, pęknięcia czy uderzenia. Poza tym nie grożą jej żadne czynniki zewnętrzne, takie jak wilgoć czy wysoka temperatura. Zabudowa będzie więc oryginalnie prezentowała się zarówno w przestrzeni biurowej, jak i mieszkalnej.

Zalety zabudowy szklanej 

Zabudowy szklane mogą być produkowane z dwóch rodzajów szkła: 

 

Szkło hartowane nie ulega zmatowieniu, a ryzyko jego stłuczenia podczas montażu jest bardzo niewielkie. Zabudowa sprawdzi się w każdym pomieszczeniu – zarówno w sypialni, kuchni jak i w łazience. Ten uniwersalny surowiec dopasuje się do każdego stylu wnętrza, szczególnie zaś minimalistycznego, utrzymanego w chłodnych tonacjach. Kolejnym walorem zabudowy tego rodzaju jest optyczne powiększenie pomieszczenia. Dlatego właśnie warto wybrać tego typu rozwiązanie do mieszkań o małym metrażu i dużym zaciemnieniu. Szkło wpuści do naszego domu więcej światła. 


Zabudowy szklane, dzięki swojej uniwersalności, świetnie korespondują z neutralnymi kolorami, takimi jak biel czy odcienie szarości. Natomiast surowe wnętrza w stylu industrialnym stają się dzięki nim bardziej przytulne. 


To rozwiązanie posiada nie tylko liczne walory estetyczne – szkło hartowane jest świetnym izolatorem akustycznym. Ponadto, dzięki niemu nie ma konieczności montowania drzwi, czy tworzenia dodatkowej zabudowy. W atrakcyjny sposób można oddzielić od siebie poszczególne części domu czy wydzielić pomieszczenia w biurze czy w mieszkaniu. 


Szklane ściany cechuje unikatowy wygląd, którym będziemy mogli cieszyć się przez lata. Materiał ten jest nie tylko łatwy w czyszczeniu, ale też ponadczasowy. Mamy więc pewność, że tak zaaranżowane wnętrze nie wyjdzie z mody. 

 

Zastosowanie ścian działowych ze szkła

Ściany oraz zabudowy szklane mają swoje zastosowanie od kilku lat w przestrzeniach użyteczności publicznej. Umożliwiają podzielenie przestrzeni oraz wizualnie ją eksponują. Najczęściej ściany ze szkła wykorzystuje się w biurach oraz urzędach, w celu wyznaczenia indywidualnych stanowisk pracy. Szklane zabudowy znajdziemy również w sklepach, w których pełnią one funkcję witryn. Dzięki temu, że szkło nie musi być przezroczyste, a może być mleczne, znajdzie ono swoje zastosowanie w salonach kosmetycznych, dentystycznych czy lekarskich.

 

Elementy montażowe do zabudowy całoszklanej 

Sprawny montaż oraz bezpieczne użytkowanie zabudowy całoszklanej jest możliwe dzięki akcesoriom montażowym, takim jak: 


Sprawdź ofertę naszych akcesoriów montażowych do zabudowy całoszklanej


 

zamknij [x]