Jak wybrać odpowiednie słupki do balustrad?

Słupki do balustrad są elementem nośnym całej konstrukcji. Pełnią one dwie funkcje: zapewniają bezpieczeństwo podczas korzystania ze schodów oraz są jednocześnie elementem dbającym o efekt wizualny otoczenia. Dlatego wybierając gotowe słupki do balustrady, należy zwrócić uwagę na obie te funkcje.

 Jak wybrać odpowiednie słupki do balustrad?

Wybierając słupki do balustrad, musimy zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych kwestii. Po pierwsze musimy zadbać o to, aby słupki były odpowiednio stabilne i wytrzymałe, ponieważ to one są elementem nośnym całej konstrukcji. Po drugie nie zapomnijmy o estetycznym wyglądzie. Głównym zadaniem słupków do balustrad jest wytrzymanie ciężaru tafli, ale również napór osób, które będą korzystały ze schodów czy balkonu.

Bardzo ważny jest również materiał, z którego są wykonane słupki, ponieważ mają one służyć przez lata i nie ulec żadnej deformacji. Dlatego najlepszym wyborem są słupki ze stali nierdzewnej, które można stosować wewnątrz budynku, jak również i na zewnątrz. Słupki ze stali nierdzewnej najbardziej sprawdzą się do balkonów oraz tarasów, ponieważ materiał ten posiada wysoką odporność na korozję i inne warunki atmosferyczne.

Gotowe słupki do balustrad

W naszej ofercie znajdziesz gotowe słupki ze stali nierdzewnej AISI 304 lub 316. Są to najbardziej odpowiednie rodzaje stali do tego typu elementów. W ofercie wyróżniamy dwa typy wykończeń: polerowane oraz szlifowane. Gwarantujemy, że wykonujemy swoje produkty z dbałością o szczegóły, tak aby pełniły funkcję estetyczną oraz bezpieczeństwa. Słupki kwadratowe, słupki okrągłe czy słupki z elementami drewnianymi, to wszystko znajdziecie w naszym sklepie!

 

 

 

zamknij [x]
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]