Elementy ze stali nierdzewnej-montaż i konserwacja

Balustrady nierdzewne to doskonały wybór wykończenia schodów czy balkonu. Sprawdzą się na zewnątrz, jak i w środku budynku. Przetrwają każde warunki pogodowe oraz zapewnią bezpieczeństwo Tobie i Twojej rodzinie.

Aby przymocować elementy wykończeniowe do balustrad nierdzewnych, potrzebny jest odpowiedni klej lub żywica, które dadzą gwarancję wytrzymałości.

 Montaż części nierdzewnych

Do montażu części nierdzewnych takich jak na przykład kolanka lub zaślepki niezbędny jest specjalistyczny klej. Klejenie części metalowych jest możliwe, dzięki wykorzystaniu polimerowych klejów, które są bardzo trwałe i zapewniają wytrzymałość klejonych elementów. Dzięki temu, że jest to szybki, prosty i wygodny sposób łączenia elementów metalowych, który nie wymaga specjalistycznego sprzętu, dlatego możemy tego typu czynności bez problemu wykonać w warunkach domowych.

Sklejone elementy ze stali nierdzewnej tworzą estetyczną spoinę. Warstwa kleju jest na tyle mocna, że nie należy się obawiać jej naruszenia w trakcie obróbki mechanicznej elementu. Dzięki dużej odporności spoiny z kleju polimerowego, klejenie metali w ten sposób jest coraz częściej wykorzystywane w przemyśle i zastępuje skomplikowane łączenie materiałów.

 

Konserwacja elementów i balustrad nierdzewnych

Stal nierdzewna, jak sama nazwa wskazuje, jest odporna na korozję, a także na inne warunki atmosferyczne. Jednak po latach użytkowania, jak każdy materiał wymaga specjalnej konserwacji, aby mogła cieszyć swoim wyglądem na wiele długich lat. Po sezonie zimowym na elementach ze stali nierdzewnej mogą jednak pojawić się przebarwienia lub ciemne plamy. Na tego typu uszkodzenia czasami wystarczy użyć jedynie bawełnianej szmatki.

Jeśli natomiast zabrudzenia spowodowane są, utlenianiem się stali, trzeba zastosować specjalistyczne produkty, które skutecznie usuną przebarwienia lub drobne ogniska korozji. Dodatkowo regeneruje warstwę ochronną oraz usunie zanieczyszczenia ferrytyczne.

Regularna konserwacja balustrad ze stali nierdzewnej oraz jej elementów zapewni ochronę na długie lata użytkowania. Mimo wysokiej jakości elementów oraz balustrad nierdzewnych, które oferuje internetowy sklep Najdek.pl, warto zadbać o przedłużenie ich żywotności.

zamknij [x]