Rodzaje obróbki stali nierdzewnej

Stal nierdzewna podlega takim obróbkom jak: toczenie, skrawanie, spawanie, gwintowanie czy nawiercanie, jednak poprzez swoje właściwości są to procesy bardziej wymagające, w których należy przestrzegać konkretnych zasad, aby uzyskać zamierzony efekt.

 Rodzaje obróbki stali nierdzewnej

Rodzaj obróbki stali nierdzewnej zależy od jej gatunku:

Jakie narzędzia wykorzystywane są podczas obróbki stali nierdzewnej?

Podczas obróbki stali nierdzewnej takiej jak toczenie czy frezowanie używa się narzędzi, które są powlekane spiekanymi węglikami, które odpowiadają za stworzenie powłoki ochronnej. Najczęściej wykorzystuje się: tlenek aluminium, węglik tytanu lub węglikoazotek tlenu.

Ostrość narzędzi w procesie toczenia jest bardzo ważna, dlatego należy je często wymieniać. Proces wiercenia i gwintowania odbywa się przy pomocy stali szybkotnącej. Do obróbki stali nierdzewnych wysokostopowych wykorzystuje się ceramikę narzędziową, cermetale lub stal szybkotnącą.

zamknij [x]
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]